[Schwiebus.pl - Świebodzin na starych kartach pocztowych, stare pocztówki, widokówki, kartki pocztowe]
Google
szukaj:
Home > Gazeta Lubuska  

2007-03-01 17:34
Temat postu: Sprowokowali lekarza
ciachu


forum admin
postów: 823

Gazeta Lubuska 28 lutego 2007

Sprowokowali lekarza

Psychiatra ze szpitala w Ciborzu i radny PO ze Świebodzina jest podejrzany o przyjęcie łapówki.


49-letni lekarz za pieniądze wystawiał zaświadczenia o chorobach psychicznych, które zwalniały przed karą aresztu.

Swoimi zaświadczeniami miał chronić bandytów przed więzieniem, pomagał im też załatwiać renty.

Przed kilkoma dniami policja na gorącym uczynku zatrzymała psychiatrę Andrzeja P. Wpadł w szpitalu w Ciborzu, gdy przyjmował 5 tys. zł. łapówki. Nieoficjalnie wiadomo, że urządzono prowokację.

Preparował dokumentację

Osoba, która wręczała psychiatrze 5 tys. przyszła po konkretne zaświadczenie o stanie zdrowia psychicznego. Wcześniej wpłaciła medykowi 2 tys. zł. Lekarz uczył ją wtedy symulowania choroby psychicznej. Tak twierdzi policja.

49-letni lekarz miał przyjmować łapówki już od dawna. Za pieniądze wystawiał zaświadczenia o chorobach psychicznych, które zwalniały przed karą aresztu. Policja podejrzewa, że z usług Andrzej P. korzystali między innymi groźni bandyci ze słubickiego gangu. - Sprawdzamy teraz dokumentację i opinie jakie wystawiał lekarz - informuje rzecznik prokuratury okręgowej w Gorzowie Wlkp. Dariusz Domarecki.

Psychiatra miał też tworzyć fikcyjną dokumentacje medyczną leczenia na oddziale psychiatrycznym. Była potrzebna gangsterom do zapewnieniu sobie alibi. Andrzej P. w zamian za pieniądze zapoznawał ich też z objawami danej choroby psychicznej. Dzięki temu wiedzieli jak zachować się podczas aresztowania.

Psychiatra miał też wystawiać spreparowane dokumenty potrzebne do uzyskania renty.
Andrzej P. to biegły sądowy. Przyjmował w Ciborzu oraz w kilku innych gabinetach w województwie.
reklama

Zaskoczenie po zatrzymaniu

Psychiatra był radnym w powiecie świebodzińskim. Mandat zdobył jako sympatyk PO. Po wyborach wstąpił w jej szeregi. Zdziwienia z zatrzymania nie kryje sekretarz lubuskiego PO ze Świebodzina i radny powiatowy Tomasz Możejko. - Ludzie mu zaufali, nie był na pierwszym miejscu, a jednak dostał najwięcej głosów, ma nieskazitelną opinię w środowisku, jest osobą o uznaniu społecznym - mówi.

- To dla mnie zaskoczenie - tak starosta świebodziński Zbigniew Szumski komentuje zatrzymanie radnego.

Szef powiatu zastanawia się nad formą wypłat diet radnemu. W tej sprawie wypowiedzą się prawnicy. Prawdopodobnie będzie dostawał symboliczną złotówkę

Izba Lekarska wobec medyków łamiących zasady etyki zawodowej przewiduje wiele kar.

- Włącznie z zakazem lub zawieszenie prawa do wykonywania zawodu - mówi przewodnicząca Okręgowej Izby Lekarskiej w Zielonej Górze Anna Mackiewicz.

Piotr Jędzura

--
C
U
S
2007-06-01 10:55
Temat postu: Re: Sprowokowali lekarza
maynard

IP: 83.18.250.58

gość


To byla zwykla prowokacja. Osobiscie znam tego doktora, jak i cale srodowisko, w ktorym zamieszkiwal. To czlowiek o wielkim sercu i wyjatkowo uczciwy. Nigdy nie byl chciwy na pieniadze, nie jeden chory ma u niego duze dlugi wdziecznosci. Pomagal jak mogl, dawal pieniadze i dla kazdego znalazl czas. NIE WIERZE ,ze dopuszczal sie takich czynow! Osobiscie znam jego dom i rodzine. Nigdy nie byl czlowiekiem bogatym, wrecz przeciwnie; zyl bardzo skromnie. Wogole jest czlowiekiem skromnym. Jak bysmy mieli karac lekarzy za branie pieniedzy od pacjentow-dawanych najczesciej w imie wdziecznosci-to musielibysmy pozamykac WSZYSTKICH lekarzy w kraju, lacznie z ministrem zdrowia.

pzdr.
Logowanie
Login hasło Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!

© 2001-2012 by Robert Ziach C&Co. A.G.™ ® 2012 by Schwiebus.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.

0.036 | powered by jPORTAL 2